A Szintézis Szabadegyetem bemutatja:
A SZINTÉZIS Szabadegyetem bemutatja:
Működik-e nálad a telepátia?
Megérzed-e, hogy milyen képet néz valaki a távolban?
Ha hiszed, ha nem MINDENKINEK vannak telepatikus képességei!
Jelentkezz psziversenyünkre és találd ki a kép tartalmát,
sok résztvevős parapszichológiai kísérletünkön,
interaktív online részvétellel,
élő internetes közvetítéssel a Szintézis PSZI-Laborból!
PAULINYI TAMÁS pszi-kutató és
XY közszereplő közreműködésével
Az otthonról online módon is végezhető kísérlet során a regisztrált jelenlévők részt vesznek az egy Adós és sok Vevős parapszichológiai kísérletben.
A kihívás az, hogy a Vevők minél jobb leírást adjanak arról a képről, melyet kizárólag az Adó ismer, és a résztvevők számára az öt érzékszervükkel megismerhetetlen.
Nézd meg egy korábbi kísérlet videóját!
SIKERES EREDMÉNYEK LABORUNK KORÁBBI KÍSÉRLETEIBŐL
A képeken az Adó által szemlélt fotót, valamint a Vevő
paranormális benyomásait leíró szöveget és saját rajzát láthatjuk:
A nyilvános TELEPÁTIA-kísérlet és PSZI-verseny részletes programja
(ONLINE részvétellel)
Időpont…
14.15 – 15.00
Teremnyitás és regisztráció
15.00 – 15.15
Bevezető, filmbejátszás a Szintézis PSZI-Laborról (riporter: R. Kárpáti Péter színművész, műsorvezető)
15.15 – 15.50
A telepátia kísérletek hazai és nemzetközi eredményeinek ismertetése, a Szintézis PSZI-Labor kísérleti eredményei (Paulinyi Tamás tolmácsolásában, Prof. Dr. László Ervin akadémikus (fővédnök) videó üzenetével).
15.50 – 16.20
Szünet (ingyenes teabüfé)
16.20 – 16.30
A nyilvános telepátia kísérlet részletes ismertetése, az adatlapok kiosztása.
Online bejelentkezés a PSZI-Laborba
16.30 – 16.40
Rövid közös relaxáció, ráhangolódás a kísérletre
16.40 – 17.15
A KÖZÖS TELEPÁTIA KÍSÉRLET kezdése, online kapcsolás a PSZI-Laborba, ahol Matyi Csongor pszichológus elindítja a telepatikus adást, az Adó nézi a véletlenszerűen kiválasztott képet, az IBS-ben jelenlévő Vevők és a verseny online részvevői Paulinyi Tamás közreműködésével benyomásokat gyűjtenek.
Rajzok és leírások elkészítése. Az online versenyzők kiválasztják azt a képet a boríték négy képe közül (A, B, C, D), amelyet szerintük az Adó nézett a kísérlet során, és elküldik a kódját (A, B, C, D) a szervezők technikai útmutatásaival. Az adatlapok beszedése
17.15 – 17.30
Kérdések: a helyszínen résztvevők kérdéseire Paulinyi Tamás válaszol
17.30 – 17.50
Az adó által nézett kép bemutatása, az kísérlet eredmények ismertetése. Sorsolás a nyertes válaszadók közül.
Támogatói nyereményjáték-sorsolás (tombola)
17.50 – 18.00
Összegzés, elköszönés
A PSZI-VERSENY NYEREMÉNYEI:
az első három legjobb leírást adó és rajzot készítő Vevő:
az első
…
továbbá a célképet első helyre rangsoroló résztvevők, ingyenes részvételi lehetőséget kapnak a következő alkalomra
TELEPÁTIA-KÍSÉRLET A SZINTÉZIS PSZI-LABORBAN
Laboratóriumunkban a Vevő egy olyan izolációs kabinban helyezkedik el, ahol az Adótól érzékszervileg teljesen elszeparálva, diffúz szemüvegben, vörös, tompa fénnyel megvilágítva próbál információkat szerezni az Adó által szemlélt véletlenszerűen kiválasztott képről. Ezt a képet előzetesen egy számítógépes véletlenszámgenerátor választja ki, tíz – négy képes – borítékból egyet, majd a borítékban lévő négy kép közül szintén egyet kisorsolva. A kiválasztott kép, amit csak a kísérlet asszisztense és Adója ismer, az adás tárgya, a további borítékban maradó három kép a kísérlet végén a Vevő számára a matematikailag is értékelhető választáshoz szükséges.
A kísérlet Adójának nincs más feladata, mint a kifüggesztett és megvilágított kép szemlélése, nyilvánvalóan azzal az elvárással, hogy a Vevőnek arról a pszi útján információkat továbbítson.
A kísérletvezető – a célképet szintén nem ismerve – az Adót olyan instrukciókkal segíti, amelyek az ilyen esetben alkalmatlan logikai megközelítések háttérbeszorítását, ugyanakkor a hasznos intuitív „bevillanások” felismerését segítik. Saját kutatásainkban nem alkalmazzuk a Ganzfeld módszerhez tartozó – fejhallgatón bejátszott – sustorgó hangot, ehelyett a Vevő és a kísérletvezető közötti kommunikációra helyezzük a hangsúlyt, melynek során a relaxált állapotban lévő Vevő szavait a kísérletvezető feljegyzi.
A telepatikus vétel után a Vevő rajzot készít a benyomásairól, majd a kísérletvezetővel együtt kinyitják a célkép borítékjának az asszisztens által hátrahagyott másodpéldányát, amelyben természetesen a célkép másodpéldánya is szerepel. A borítékokban szereplő képek összeválogatásánál alapvető szempont az, hogy a bennük lévő négy kép karakteresen különbözzön egymástól, ez ugyanis a Vevő – leírt szavai és a rajza alapján történő – választását, illetve rangsorolását könnyíti meg. A feladat tehát a négy képnek a Vevő benyomásaihoz való hasonlósága alapján történő sorrendbe állítása, ahol az első helyen a leginkább egyező, az utolsó helyen pedig a legkülönbözőbb áll.
Nyilvánvaló, hogy ha a telitalálatokat csak a véletlen egyezés eredményezné, akkor hosszú távon az arányuk huszonöt százalék körül lenne – vagyis a helyes választás nagyjából minden negyedik alkalommal fordulna elő –, ugyanakkor kísérletsorozatainkban a célkép első helyre való rangsorolása közel kétszer ennyi esetben történik. Az is belátható, hogy minél több próbából áll egy kísérletsorozat, a valószínűség számítás annál meggyőzőbb hatást tud felmutatni. A kutatások lényege mégsem a telepátia tényének bizonyítása, hiszen ez a múlt század közepére már egyértelműen megtörtént.
ISMERD MEG A KÖZREMŰKÖDŐKET!
Paulinyi Tamás
Paulinyi Tamás író, pszi-kutató több, mint harminc éve foglalkozik a pszi-képességek (telepátia, megérzések, stb.) tudományos vizsgálatával, az általa vezetett Szintézis PSZI-Labor nemzetközi szinten kiemelkedő eredményekkel büszkélkedhet. Paulinyi, mint a mai magyar parapszichológia legkiemelkedőbb képviselője, jelenleg a módosult tudatállapotok szerepét kutatja a hétköznapi pszi-hatásokban. A több mint huszonöt éve működő SZINTÉZIS Szabadegyetem alapítója és igazgatója, ahol a pszi-képességeknek a fejleszthetőségét és önismereti célú használatát is oktatja.
XY
X.Y. közéleti szereplő stb. stb.
HOGYAN LEHET RÉSZT VENNI
A PSZI-VERSENYEN?
vagy online részvétellel.
…
Érdeklődni lehet:
szintezis@szintezis.info.hu
+36 20 / 495 56 66
Röviden a SZINTÉZIS Szabadegyetemről…
Az 1997-ben alapított SZINTÉZIS Szabadegyetem elsősorban szemléletformáló, inspiratív, új létperspektívákat kínáló iskola, amely mindenekelőtt egy átfogóbb világkép kialakításában kíván segítséget nyújtani.
A szabadegyetem az emberi lét lényeges kérdéseire kíván válaszokat adni, s egyben megoldásokat keres és kínál a mindennapi élet problémáira is.
Az oktatási rendszer a hallgatóknak nem szakmai végzettséget, vagy valamely részterületen való elmélyülést ad, hanem érettebb önismeretet nyújt a világ tükrének és a sors rejtett folyamatainak megismertetésével. Az önismeret útján érthetőbbé válnak sorsunk összefüggései, világosabbá életfeladataink felismerési és megoldási lehetőségei.
A SZINTÉZIS Szabadegyetem alapító fővédnöke Szepes Mária (†) Köztársaság Középkereszt Érdemrenddel kitüntetett írónő, tudományos fővédnöke Prof. Dr. László Ervin filozófus, a Római Klub tagja, a nemzetközi Budapest Klub alapító elnöke, a Magyar Tudományos Akadémia tagja, akit Béke Nobel-díjra is jelöltek.
A rendezvény támogatója a Kossuth Kiadói Csoport